Caliss, 30. dopis pro Catherine

21. listopadu 2011 v 19:49 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Milá Kate!!!!!
Ani nevíš jak moc je to všechno zvláštní... Už je za námi půlka prázdnin. Už jsme zase doma na okreji Prahy. Projeli jsme půl republiky s jediným cílem: ověřit správnost Filipova tvrzení ohledně mojí příbuznosti s Tadeášem. A... ten cíl se nám podařilo splnit. Začnu od posledních tobě známých událostí.
Děda Honza nám toho řekl spoustu. Vyprávěl nám, že prababička Alžběta se s pradědou Tomášem seznámila před válkou a jelikož prapraděda byl snad nějaký letec nebo co, museli se Dubští s tenkrát sotva dospělým Tomášem odstěhovat do Londýna. Ale prabábi Bětka tu zůstala. Vydíral jí tu jakýsi... Patrik Winkler. Jmenuje se stejně jako TEN Patrik... Jestli ti dva jsou příbuzní... No ale to budu řešit až jindy. Po válce se Alžběta i s rodinou odstěhovala do Anglie. Děda bydlel v Anglii snad až do roku 93, kdy byla vyhlášená samostatná Česká republika. Před odstěhováním se do čech se oženil s Martou Novákovou, se kterou měli už tou dobou dítě, což byl můj taťka. Mám pocit že prababička Alžběta s pradědečkem Tomášem počítali s návratem do Čech, jelikož děda se jmenuje Jan. A děda s babičkou zřejmě zase naopak nepočítali s návratem do Čech, když pojmenovali taťku LUCAS, česky samozřejmě Lukáš. Ovšem proč já se jmenuji Elisabeth, když jsem se narodila v Čechách a za češu se považuji, to nevím. A nevadí mi to. No a Alžběta Dubská, rozená Bednářová opravdu měla otce jménem Ota Bednář. Ten měl sestru, která se jmenovala Emílie. Ale víc podrobností jsme se s Tadeášem nedozvěděli.
Vydali jsme se tedy pátrat na Moravu. Konkrétně do vesničky, která nese název Doloplazy. tam má Tadyho rodina cosi jako statek. Vypadá tak, jak zřejmě vypadal i před válkou. Takový předválečný statek prostě. V jednom z velkých pokojů má svůj příbytek i Marie Kovaříčková. To je manželka již zesnulého Alberta Kovaříčka. Mám z ní pocit jako kdyby byla už trošku mimo. Ale to je asi normální, vzhledem k jejímu věku. Vyprávěla nám, že Albert je sice synem Emílie Kovaříčkové, ta se ovšem za svobodna nejmenovala Bednářová, ale Mulerová, a neměla bratra Otu, ale sestru Terezu.
Když nám řekla tenhle rozhodující fakt, s výrazem úlevy a radost jsme se na sebe s Tadeášem podívali. Celou tu dobu, co jsme seděli u její postele jsme se drželi za ruce. Když nám pak Marie dovyprávěla nějaký její zážitek z dětství, rozloučili jsme se a po pár kouzelných dnech na farmě jsme odjeli zpátky na okraj Prahy.
Já a Tadeáš tedy společné geny nemáme...!!!! Prázdniny jsou už v druhé polovině a my s Tadeášem jsme se rozhodli, že už nebudeme cestovat kdo ví kam, ale že budeme chodit na místní koupaliště a jezdit budeme tak maximálně do centra na frapuccino. Zbytek léta si hodláme náležitě užít!!!
S láskou, tvoje Liss
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Zimní vzhled... Co vy na něj?? :))

Skvělý!!!! <3 26.3% (10)
Hezký!! :)) 15.8% (6)
Je mi to jedno... 15.8% (6)
Nic moc... :( 18.4% (7)
Brrr!! :-X 23.7% (9)

Komentáře

1 Miw | 21. listopadu 2011 v 19:59 | Reagovat

AWESOME!
Nejlepší dopis ever :)
a jistě přijdou další,takhle skvělé :)

2 Majdush | E-mail | Web | 21. listopadu 2011 v 20:25 | Reagovat

Děkuju děkuju děkuju :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama