Listopad 2011

Těžké to rozhodování...

28. listopadu 2011 v 18:53 | °Majdush°
Ahojte...

Chodí sem vůbec někdo?? Pravidelně?? Vím o... jestli třech lidech je to moc... Mě už to fakt nebaví takhle... Tak buďto komentujte nebo končim...:((

Majdush

Caliss, 31. dopis pro Kate

24. listopadu 2011 v 19:27 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Milá Kate....
Mám za sebou první týden našeho "nového" vztahu s Tadeášem. Nevím jak, nevím proč, ale to "hledání příbuznosti" mezi mnou a Tadym našemu vztahu prospělo. Upevnil se, ustálil se... Je to skvělé. Tolik lásky, romantiky, vášně... Tenhle týden jsme stanovali kousek za Prahou. U jednoho rybníka, kam jsme se chodili koupat. Prostě pohoda a romantika na "venkově". Bylo to skvělé. Doprala mi pračka, tak musím jít, ale zase se ozvu!!
Tvoje Liss

Caliss, 30. dopis pro Catherine

21. listopadu 2011 v 19:49 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Milá Kate!!!!!
Ani nevíš jak moc je to všechno zvláštní... Už je za námi půlka prázdnin. Už jsme zase doma na okreji Prahy. Projeli jsme půl republiky s jediným cílem: ověřit správnost Filipova tvrzení ohledně mojí příbuznosti s Tadeášem. A... ten cíl se nám podařilo splnit. Začnu od posledních tobě známých událostí.
Děda Honza nám toho řekl spoustu. Vyprávěl nám, že prababička Alžběta se s pradědou Tomášem seznámila před válkou a jelikož prapraděda byl snad nějaký letec nebo co, museli se Dubští s tenkrát sotva dospělým Tomášem odstěhovat do Londýna. Ale prabábi Bětka tu zůstala. Vydíral jí tu jakýsi... Patrik Winkler. Jmenuje se stejně jako TEN Patrik... Jestli ti dva jsou příbuzní... No ale to budu řešit až jindy. Po válce se Alžběta i s rodinou odstěhovala do Anglie. Děda bydlel v Anglii snad až do roku 93, kdy byla vyhlášená samostatná Česká republika. Před odstěhováním se do čech se oženil s Martou Novákovou, se kterou měli už tou dobou dítě, což byl můj taťka. Mám pocit že prababička Alžběta s pradědečkem Tomášem počítali s návratem do Čech, jelikož děda se jmenuje Jan. A děda s babičkou zřejmě zase naopak nepočítali s návratem do Čech, když pojmenovali taťku LUCAS, česky samozřejmě Lukáš. Ovšem proč já se jmenuji Elisabeth, když jsem se narodila v Čechách a za češu se považuji, to nevím. A nevadí mi to. No a Alžběta Dubská, rozená Bednářová opravdu měla otce jménem Ota Bednář. Ten měl sestru, která se jmenovala Emílie. Ale víc podrobností jsme se s Tadeášem nedozvěděli.
Vydali jsme se tedy pátrat na Moravu. Konkrétně do vesničky, která nese název Doloplazy. tam má Tadyho rodina cosi jako statek. Vypadá tak, jak zřejmě vypadal i před válkou. Takový předválečný statek prostě. V jednom z velkých pokojů má svůj příbytek i Marie Kovaříčková. To je manželka již zesnulého Alberta Kovaříčka. Mám z ní pocit jako kdyby byla už trošku mimo. Ale to je asi normální, vzhledem k jejímu věku. Vyprávěla nám, že Albert je sice synem Emílie Kovaříčkové, ta se ovšem za svobodna nejmenovala Bednářová, ale Mulerová, a neměla bratra Otu, ale sestru Terezu.
Když nám řekla tenhle rozhodující fakt, s výrazem úlevy a radost jsme se na sebe s Tadeášem podívali. Celou tu dobu, co jsme seděli u její postele jsme se drželi za ruce. Když nám pak Marie dovyprávěla nějaký její zážitek z dětství, rozloučili jsme se a po pár kouzelných dnech na farmě jsme odjeli zpátky na okraj Prahy.
Já a Tadeáš tedy společné geny nemáme...!!!! Prázdniny jsou už v druhé polovině a my s Tadeášem jsme se rozhodli, že už nebudeme cestovat kdo ví kam, ale že budeme chodit na místní koupaliště a jezdit budeme tak maximálně do centra na frapuccino. Zbytek léta si hodláme náležitě užít!!!
S láskou, tvoje Liss

Pravidelná dávka Caliss a Dálnice

21. listopadu 2011 v 18:57 | °Majdush°
Ahojte!! Smějící se
Bohužel kvůli neodstatku času(a také dočasné abstinenci nápadů) jste se dlouho nedozvěděli co je nového u Liss Dubské a Tadeáše Kovaříčka. Tímto bych se Vám ráda omluvila a zárověn také bych ráda sdělila jednu velmi důležitou věc. A to: Caliss nyní budu přidávat pravidelně v pondělí(nevylučuji že nepřibude článek navíc i v jiné dny!!), počínaje dneškem. Na dnešním článku již pracuji Mrkající

Vaše Majduš

Odkaz!! :D

20. listopadu 2011 v 14:04 | °Majdush°
čautééé :D
Caliss je propojená povídka s povídkou jedné super blogerky-MIW, tak tady máte odkaz

Rozhodně se začtěte, je to vážně skvělý!!
:D

YOUR MAJDUŠ

Caliss, 29. dopis pro Kate

14. listopadu 2011 v 18:28 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Milá Kate, 3.července 2010
S Tadeášem jsme dnes dorazili k mojí babičce na Staré město. Pod Nerudovkou se to pořád ještě nezměnilo. Babička s dědou tu mají antikvariát. Tak zvláštně to tam voní. Ty staré knihy a spousta věcí, kterým taťka říká haraburdí starých generací. Nevím, jak tenhle malej krámek, který býval před válkou knihkupectvím, přežil druhou světovou a vládu komunistů, aniž by něj moje rodina přišla. Je zvláštní se tam teď procházet. Pořád mi přijde, že Alžběta Dubská a Albert Kovaříček jsou příbuzní strašně málo. Vím, že to tak není, když jejich rodiče byli sourozenci... Ale prostě to Je můj pocit, který jen tak někdo nezmění. Tak nějak se přirovnávám k prabábi Alžbětě. Chtěla bych, aby byl Tadeáš jako praděda Tomáš. Sakra... Teď mi to došlo. Já jsem Elisabeth. Česky Alžběta... Tadeáš... Tomáš... To už Je jen nepatrný rozdíl. Proboha... Co jsem komu provedla... Nu což... Třeba mi děda Honza, přímý potomek Alžběty Dubské, řekne něco víc... Vlastně... Já se celou dobu. Tvářím, jak kdybychom se s Tadym vydávali na nějakou dobrodružnou výpravu, plnou tajemství, hodných detektiva, ale přitom to tak není. Vždyť si jen chceme ověřit fakt, týkající se našich případných společných předků.

Dálnice, kapitola první

11. listopadu 2011 v 21:46 | °Majdush° |  Dálnice
Lucka se zachvěla když u ní zastavil postarší Němec. "Kuolik?" řekl špatnou češtinou. "Vierzig euro." řekla Lucka svojí v téhle oblasti slušnou němčinou. "Gut!!" pousmál se maník a pokynul jí, aby si nastoupila do auta.
Černé BMW zastavilo uprostřed jedné lesní cesty v českoněmeckém pohraničí. Lucie to nechtěla dělat. Nikdy o tuhle "práci" nestála. Ale i přes to se nechala svlékat a osahávat. Tři desetieurové bankovky měla již ve své kabelce spolu s dalšími dnes vydělanými penězi a čistým spodním prádlem a ochranou. 'Už je čas' pomyslela si a rozepla zákazníkovi kalhoty. Věděla co se od ní žádá.
Těmhle lidem jde jen o jedno. Není to láska. Není to ani vášeň. Dokonce ani rozkoš. Oni prostě mají peníze a čas. No a co tedy dělat jiného, než využít "služeb" dívek, jako je Lucka. Prostě přejedou hranice, kde čeká spousta takových 'příležitostí'.
Když Lucii zákazník vysadil v Litvínově, dostala padesátieurovku. "Danke" pokusila se o úsměv a zamířila k autobusové zastávce. Po celém dni jí už bolely nohy. A to byly teprve dvě hodiny odpoledne. Ještě musela rychle na kolej sbalit si věci, aby se mohla vydat domů, do Prahy.
Doma jí čekali sourozenci, dvě sestry a bratr. Kristýně a Adéle je 15, jsou to dvě modrooké blondýnky,dvojčata. Nejstarší, Ondra, stufuje vysokou školu. Je mu 22 a má příležitostné brigády. Ani jeden z jich neví, co Lucie dělá. Nevědí že 'šlape chodník'...

Caliss, 28. Dopis Pro Kate

7. listopadu 2011 v 21:56 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Ahoj Kate :)
Dneska odpoledne máme s tím mým zlatíčkem začít tu velkou expedici Anidor. Už mám i zbaleno a moc se těším na to, že budu se svojí láskou prakticky pořád, ale trošku se bojím toho, co se třeba dozvíme. Co když něěkdo z našich prarodičů a praprarodičů bude proti našemu vztahu?? Je to tak strašně nefér... Když najdu kluka, který je pro mě ideálem ve všech ohledech, je to můj příbuzný. Kate, já vlastně nikam nechci. Bojím se, že objevíme, co objevit nechceme. Vážně se mi nikam moc nechce. Ale pojedu. Už jen kvůli Tadymu. Nenechám ho ani chvilku napospas těm potvorám co se okolo něj motají. Tady je můj! Můj a nikomu ho nedám! Už nepatřím mezi ty potvory, co chtějí kluka jen na okrasu a do postele. Tadeáš se stal součástí mého života. Díky němu jsem poznala co je to opravdová láska. Taková, která příde sama a neptá se... Ale bojím se názorů starší části rodiny. Njak to ale zvládnu. Budu sebou mít tu nejlepší psychickmou podporu přece!
Jo a ještě jedna novinka!!! Moje mamka... Bude mít miminko!! Budu mít sestřičku nebo brášku!! Teď je ve druhém měsíci, takže se někdy asi v prosinci narodí! Já se tak těším!!
S láskou, tvoje Liss Kovaříčková-Dubská

Callis... zpráva od autorky :P

7. listopadu 2011 v 21:33 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Ahoje všichni čtenáři, čtenářky, ale samozřejmě i náhodní oobjevitelé mého blogu Usmívající se
Zřejmě jste asi zaregistrovali mojí povídku, která je (boužel) zatím jedinou náplní tohole blogu.
Technicky vzato... měla bych na vác takový menší dotaz, a to... Caliss... měla bych to dál psát jako dopisy od Liss, nebo jinak?? Jako povídku klasickou? Nebo do kapitol? Odpovězte v anketě prosím, ale

Caliss, 27. Dopis Pro Kate

5. listopadu 2011 v 22:37 | °Majdush° |  Caliss, protože život není pohádka
Ahoj Kate,
příde mi jako zbytečnost ti říkat, že jsme dneska dostali vysvědčení, že mám čtyři dvojky a už zítra oficiálně začínají prázdniny. A zítra také vyrážíme s Tadeáškem k mojí babičce a dědovi do centra Prahy kde mají malé knihkupetví. Zůstaneme tam pár dní a pak pojedeme k Tadeášovým prarodičům. Chtěli bychom zjistit, jestli to, co říkal Filip je stoprocentní pravda. Protože pak jestli se nepletu tak děda z taťkový strany je syn pradědy Tomáše a prababičky Alžběty. Ach jo! Proč jsem svoje předky nezačala zkoumat už dřiv. Mohla jsem se vyhýbat vztahu s jakýmkoliv Kovaříčkem... Ale naše gyny by už měly být hodě rozptýlené ne?? Jo jsou. Vždyť moje prababička byla s jeho pradědou jen sestřenice a bratranec. Takže už to musí být dost smixované s "cizými" geny. Prostě musí! A taky bychom chtěli s Táďou zjistit, proč se třeba naše "rodinné větve" nestýkají a tak... Prostě chceme vědět všechno, co nám bude někdo schopný říct. Tadeáš říkal, že ještě žije jeho prababička Marie. Tak nám třeba řekne něco víc...
Tak abych to schrnula. Zítra vyrážíme do centra především za mým dědou. Pak pojedeme na Moravu, a teď jsem ale zapoměla jméno té vesničky, kde má Tadeáš příbuzné.
Tak zatím, tvoje Liss